سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | یکشنبه 27 مرداد 1398 در ساعت 14 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

داشتن پرینتر مزایای زیادی دارد، اما مانند هر وسیله الکتریکی دیگر، پرینترها هم دارای چند خطای جزئی هستند اما اصلا جای نگرانی ندارد زیرا بیشتراین مشکلات دارای راه حل های آسانی هستند.

 

کدام مدل چاپگر را بخرم؟ کدام مدل بهتر است؟

زمانی که شما تصمیم به خرید پرینتر میکنید و وقتی به بازار میروید، متوجه تنوع محصولات میشوید و در یک چند راهی میمانید که کدام پرینتر برای من مناسب است؟

انتخاب پرینتر بسیار ساده است و نیازی به نگرانی نیست. برای انتخاب پرینتر مناسب باید از خودتون بپرسین که با این پرینتر چه کاری میخواهید بکنین؟ آیا بیشتر میخواهید چاپ عکس انجام دهید؟ اگر جواب مثبت است، شما باید یک پرینتر جوهرافشان بخرین. درست است که سرعت این پرینترها نسبت به پرینترهای لیزری پایین تر است اما کیفیت این پرینترها برای چاپ بسیار بالاتر از بقیه پرینترها است.

اگر شما عکس چاپ نمیکنید و استفاده شما فقط برای مصارف اداری که بیشتر برای چاپ متون و اسناد است، پرینترهای لیزری برای شما مناسب است، زیرا این پرینترها به جای جوهر از تونر استفاده میکنن که برای همین کیفیت چاپ اسناد در این نوع پرینترها بسیار عالی میباشد.

و در نهایت اگر شما به جز پرینتر به فکس و اسکنر هم نیاز داشتین، باید پرینتر All in One خریداری نمایید.

 

خطای تونر کم است (low toner error)

اگر شما تونر تازه ای خریده باشید و آن را در دستگاه قرار دهید و همچنان پیغام تونر کم است را دریافت کنید، شما باید دستگاه خود را ریست کنید که ریست کردن دستگاه اصلا کار سختی نیست و فقط با جستجو نحوه ریست مدل دستگاه خود، به راحتی میتوانید دستگاه خود ریست کنین.

 

پرینتر من سرعت چاپش بسیار کنده

این مشکل میتواند دلایل زیادی داشته باشد. این بستگی به نوع پرینتر شما هم دارد. مثلا پرینترهایی که با کیفیت بالایی چاپ انجام میدهند معمولا سرعتشان پایین است.

اگر کارتان بیشتر چاپ متن و اسناد مختلف است، باید کیفیت چاپ را پایین بیاورید تا سرعت پرینت بالا برود. برای این کار باید Print and Properties بروید و گزینه کیفیت کیفیت کار و چاپ(Quality of the print job) را تغییر دهید. اگر این گزینه ها را پیدا نکردین، میتوانید با جستجو مدل دستگاه خود به راحتی این تنظیمات را پیدا کنین.

 

گیر کردن کاغذ در چاپگر!

اگر در پرینتر شما کاغذی مچاله شود، پرینتر نمیتواند به کار خود ادامه دهد. مچاله شدن کاغذ میتواند دلایل مختلفی داشته باید:

  • کاغذ اشتباه بارگذاری شده باشد
  • غلطک های کاغذ آسیب دیده باشند
  • استفاده دوباره از کاغذ مصرف شده و کثیف
  • اضافه کردن کاغذ زمانی که دستگاه در حال پرینت است

 

زمانی که پرینت میگیرم یک صفحه خالی هم بعد از آن خارج میشود

این مشکل به خاطر تنظیمات پرینتر است. معمولا در شرکت ها و اداره ها که حجم کاری شان بالا است، یک ورق اضافی در آخر اسناد خود قرار میدهند تا مدارک خود قاطی نشوند. برای حل این مشکل باید به تنظیمات چاپگر و دستگاه کامپیوتر و سپس به تنظیمات پرینتر خود بروید و گزینه separator pages را خاموش کنین.

 

کامپیوتر من پرینت ها را به پرینتر اشتباهی میفرسته

اگر بیشتر از یک پرینتر در شبکه خود داشته باشید، امکان بروز این مشکل است که برای حل این مشکل باید به devices and printer بروید و به روی پرینتر خود کلیک راست کنین و گزینه set as default printer را انتخاب نمایید.

 

پیغام خطا اسپولر (Spooler)

Spooler نرم افزاری است که پرینت ها را در هارد کامپیوتر ذخیره میکند. اطلاعات که روی این نرم افزار ذخیره میشود، موقتی است و اگر شما با پیغام خطا اسپور را دریافت کردید، راحت ترین راه ریست کردن کامپیوتر است.

 

نصف صفحه چاپ میشود

اگر تنها نصف صفحه هایتان چاپ میشود، از پرینتر خارج شوید و هم کامپیوتر و هم پرینتر خود را ریست کنین و اگر مشکلتان درست نشد، معنی چراغ خطا برای مدل پرینتر خود در اینترنت سرچ کنین و خطا را برطرف کنین.

 

تصویر چاپ شده با تصویر نمایش داده شده در کامپیوتر متفاوت است

قبل از چاپ حتما print view را یک نگاه بندازین تا از اندازه ی پرینت خود مطئن شوید.

 

تصاویر کامل پرینت نمیشوند

این مشکل زمانی رخ میدهد که کاغذی که در پرینتر قرار داده اید با کاغذی که در تنظیمات پرینتر خود تنظیم کرده اید، متفاوت باشند و برای حل آن فقط نیاز است که این دو را یکی کنین.

 

کاراکترها جا انداخته میشود

این مشکل از پرینتر نیست بلکه این مشکل از فرمت فایل خود است.

 

به جای پرینت، فکس میکند

اگر اسنادی که میخواهید چاپ بکنین به جای پرینت، فکس میشوند، شما باید روی آیکون پرینتر در کنترل پنل کلیک نمایید و آن را به عنوان دستگاه پیشفرض انتخاب کنین.

 

 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()