سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | پنجشنبه 14 آذر 1398 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یک پرینتر به علت های مختلف مثل گیر کردن کاغذ در پرینتر امکان دارد که دیگر کار نکند ولی اگر پرینتر شما از لحاظ ظاهری، درست به نظر میرسد، به احتمال زیاد مشکل از حافظه پرینتر میباشد و معمولا این نوع مشکلات را به راحتی از طریق کامپیوتر میتوان برطرف ساخت.

حافظه پرینتر چطور کار میکند؟

زمانی که شما در کامپیوتر یا در گوشی گزینه پرینت را میزنید، فایل شما به پرینتر ارسال میگردد و پرینتر شروع به پرینت فایل شما میکند و زمانی که شما چند فایل را برای پرینتر ارسال میکنید، پرینتر یک صفی از فایل ها را درست میکند و آنها را اولویت بندی میکند و نحوه اولویت بندی آن به این صورت است که هر فایلی زودتر واد صف شده باشد را زودتر پرینت میگیرد.

 

لغو دستورات

برای پاک کردن و لغو کردن صف انتظار چاپ در ویندوز های 7، 8 و 10 شما میبایست از Control panel، گزینه Devices and printers را انتخاب نمایید. در این مرحله شما باید بر روی پرینتر مورد نظرتون کلیک راست بکنین و گزینه See what’s printing را انتخاب میکنین.

در صفحه باز شده گزینه Printer را انتخاب کنین  و بر روی گزینه Cancel All Documents کلیک نمایید.

Reset کردن پرینتر

اگر بعد از انجام دادن مراحل بالا هنوز پرینتر شما کار نمیکرد، ممکن است لازم شود تا شما پرینترتان را Reset کنید تا دستوراتی که در حافظه پرینتر باقی مانده است پاک شوند. برای اینکار پرینتر را خاموش کرده و سیم برق آن را از پریز بکشید و بعد از چند دقیقه دوباره شیم برق را متصل کنید.

 

پاک کردن حافظه دائم

بعضی از پرینترها دارای حافظه بلند مدت هستند که با قطعی برق نیز اطلاعات در حافظه آن باقی میماند در این صورت شما بایستی Cold reset یا همان ریست به تنظیمات کارخانه ای انجام دهید. فرایند پاک کردن حافظه دائم پرینترها با هم مختلف میباشد و با جستجو مدل دستگاهتان در اینترنت میتوانید نحوه انجام دادن این فرایند را برای پرینتر خودتان آموزش ببینید.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()