سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | چهارشنبه 23 مرداد 1398 در ساعت 10 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پرینتر سه بعدی (3D)اچ پی(HP) 

  

تجهیزاتی که به ما امکان این را میدهند تا کارهای خود را بسیار سریعترانجام دهیم و آنچه  که در ذهن داریم را طراحی ، تولید و ارائه کنیم.

پرینتر های سه بعدی (3D) یکی از تکنولوژی های نو و با ارزش در دنیای امروز است اما تا به امروز استفاده از این تکنولوژی به دلیل هزینه های بالا و زمان زیادی که صرف چاپ و تولید مدل سه بعدی (3D) میشد، کم استفاده میشد ولی اکنون شرکت اچ پی (HP) سرمایه گذاری زیادی (12 میلیون دلار) به روی این صنعت کرده است که به همین دلیل این تکنولوژی بسیار مقرون به صرفه و قابل بهره برداری شده است.

شرکت اچ پی(HP) با معرفی یک از پیشرفته ترین پرینترهای خود یعنی پرینتر Jet Fusion 3D 4210، اعلام کرده است که از این پس مشکلات اقتصادی استفاده از تکنولوژی های سه بعدی (3D) برطرف شده است.

آقای رامون پاستور (Ramon Pastor)، مدیر واحد تولید پرینترهای سه بعدی(3D) شرکت اچ پی(HP) سری Jet Fusion در یکی از سخنرانی های خود گفته است که هزینه های تولید محصولات سه بعدی(3D) به طرز قابل توجهی کاهش یافته و دلیل آن را استفاده از مواد مصرفی ارزان در این مدل پرینترها اعلام کرده اند و همچنین گفتند که این پرینترها سرعت بسیار زیادی دارند.

 

شرکت اچ پی(HP) برای اینکه بتواند به صورت سریع، بهتر و کارآمدتر در این صنعت پیشرفت داشته باشد، با شرکت های زیادی در حال همکاری است. برای این منظور در زمینه هماهنگی با اکوسیستم، با بی از 50 شرکت فعال در این زمینه همانند Dressler Group و Lubrizol در حال تحقیق و همکاری است که این امر باعث تولید موادی با کیفیت، قدرت و انعطاف پذیری بالا شده است که در حال حاظر از این مواد تولید شده در فضای خارج از زمین و سفینه های فضایی در حال استفاده میشود.

در پرینتر سه بعدی(3D) مدل Multi Jet Fusion ذرات کریستالی بسیار ریزی استفاده شده است که یک ماده نایلونی جدید بوده که این ماده در تولید یکی از پیچیده ترین قطعات استفاده شده در ایستگاه فضایی کاربرد دارد. این مواد باید طوری تولید شوند که بتوانند در خارج از جو و در شرایط خاصی همچون بی وزنی و فشار هوای بسیار کم به فعالیت خود ادامه دهند.

شرکت اچ پی (HP) شبکه گسترده ای ایجاد کرده است تا از طریق آن بتواند با سازمان های مختلف جهت پیشرفت این تکنولوژی و کاهش هزینه های تولیدی این نوع پرینتر، همکاری کند.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()