مقالات

راهنمای خرید پرینتر

راهنمای خرید پرینتر - ای پرینتر

پرینتر

پرینتر یکی از تجهیزات ضروری ادارات و سازمان ها می باشد. هر مدل پرینتر با توجه به تکنولوژی ساخت شان انواع مختلفی دارند.

/p>
حتما با توجه به نوع چاپ و تعداد چاپ هایی که روزانه انجام میدهیم و همچنین کیفیت چاپی که می خواهیم، باید مدل متناسب با نیازمون خریداری نماییم.در بازار خرید این دستگاه با تصمیم‌گیری مهمی بین چاپگرهای جوهر افشان و لیزری روبرو هستید. به طور کلی هر یک از پرینترها نقاط قوت و ضعف خود را دارند، که در ادامه درباره‌ی تک تک این موارد صحبت می‌کنیم.

راهنمای خرید پرینتر و چاپگر

/p>
چاپگر‌ها( پرینترها ) از تجهیزات جانبی رایانه‌ای می‌باشند که کاربرد‌های بسیار وسیعی را به خود اختصاص داده‌اند و به همین دلیل امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای افرادی که قصد خرید این نوع محصول را دارند باید در رابطه با راهنمای خرید پرینتر و چاپگر اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند محصول خود را متناسب و با کیفیت خریداری نمایند. اما قبل از اینکه بخواهیم درمورد راهنمای خرید پرینتر و چاپگر صحبت کنیم در ابتدا لازم می‌باشد بدانیم که چاپگرها چه محصولاتی می‌باشند و دارای چه کاربردی هستند. در ادامه مقاله به معرفی و بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

چاپگر (پرینتر)

/p>
چاپگر‌ها جز آن دسته از تجهیزات لازم و ضروری در اماکن اداری و منازل می‌باشند زیرا به طور معمول بیشتر فعالیت‌ها و امور اداره‌ها با همین دستگاه‌های چاپگر انجام می‌شود. چاپگر‌ها وظیفه تبدیل داده‌های الکترونیکی داخل کامپیوتر به نسخه‌های چاپی را بر عهده دارند. یعنی اینکه تمامی اطلاعات مورد نیاز شما به صورت متن و یا گرافیک بر روی کاغذ نمایش داده می‌شوند. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که تمامی موسسات و اداره‌های بزرگ و کوچک به این دستگاه در اندازه‌های مختلف نیاز خواهند داشت. بله همانطور که متوجه شدید دستگاه های چاپ و پرینتر در اندازه‌های کوچک و بزرگ و در مدل‌های مختلف وجود دارند که هریک کاربرد خاصی را به نمایش می‌گذارند و مناسب انجام کاری می‌باشند. در هر صورت با استفاده از راهنمای خرید پرینتر و چاپگر می‌توان انتخاب دقیق و مناسب‌تری داشت. در ادامه به بررسی انواع چاپگر‌ها و یا پرینترها خواهیم پرداخت.

چاپگر های لیزری: چاپگرهای لیزری از رایج‌ترین و پر کاربرد‌ترین نوع محصولات در دنیای الکترونیک می‌باشد. به ندرت اتفاق می‌افتد که در دفتر کار چاپگر لیزری وجود نداشته باشد. چاپگر‌های لیزری با استفاده از الکتریسته ساکن و پرتو نور عمل چاپ را انجام می‌دهند. این محصول پرکاربرد از لوازمی همچون درام، فیلم فیوزینگ و تونر تشکیل شده‌ است. چاپگرهای لیزری با امکان چاپ دقیق، جز برترین دستگاه‌های چاپ به شمار می‌آیند.

پرینتر های جوهر افشان: این نوع پرینتر‌ها امروزه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. پرینتر‌های جوهر افشان دارای صد‌ها فشنگ ریز جوهر می‌باشند. که از آن‌ها برای جوهر صفحه استفاده می‌شود. این نوع پرینتر‌ها مقرون به صرفه می‌باشند. اما هزینه‌های کارتریج‌های جوهر را نیز بایستی مدنظر داشت.

پرینتر‌های LED : پرینتر‌های LED شباهت بسیار زیادی به پرینتر‌های لیزری دارند با این تفاوت که در پرینتر‌های LED به جای لیزر از نور LED برای کشیدن روی درام استفاده می‌شود.

چاپگر‌های جوهر جامد: چاپگر‌های جوهر جامد دارای گرانول‌هایی شبیه به موم می‌باشند. که از ذوب آن‌ها برای چاپ روی کاغذ استفاده می‌شود. چاپگر‌های جوهر جامد تصاویر بسیار با کیفیت را تولید می‌کنند.
چاپگر‌های حرارتی: این نوع چاپگر‌ها به هیچ گونه جوهری نیاز ندارند. این نوع چاپگر‌ها بیشتر در امور چاپ رسید مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جزئیات چاپگر‌ها:

پرینتر‌های چاپگر از پرکاربرد‌ترین تجهیزات در اداره‌ها و منازل می‌باشند. این نوع محصول همچون بسیار دیگری از محصولات دارای مزایا و معایب بخصوص خود می‌باشند. که در ادامه به بررسی این مزایا و معایب خواهیم پرداخت.
راحتی: یکی از ویژگی‌های بسیار خوب چاپگر‌های کامپیوتری مربوط به راحت بودن آنها می‌باشد. ممکن است شما برای چاپ یک سند توسط چاپگر‌های صنعتی وقت و هزینه زیادی را صرف کنید در صورتی که به راحتی در خانه می‌توانید اسناد خود را چاپ کنید.
امکانات: برخی از چاپگر‌ها علاوه بر عمل چاپ کار‌های دیگری همچون اسکن، فکس و کپی انجام می‌دهند. این بدان معنا است که یک چاپگر کامپیوتری می‌تواند جایگزین چندین وسیله کاربردی شود.

هزینه اولیه: اولین عیب پرینتر‌ها مربوط به هزینه اولیه آن‌ها می‌باشد. اگر شما جز افرادی هستید که خیلی کم به چاپ یک سند نیاز پیدا خواهید کرد، همواره مراجعه به چاپخانه گزینه مناسبی برای شما به شمار می‌آید. زیرا هزینه خرید چاپگر‌ها بسیار بالا می‌باشد.
هزینه بلند مدت: یکی از معایب چاپگرها در رابطه با هزینه‌های بلند مدت آن‌ها می‌باشد. یعنی شما برای استفاده از این محصول به طور مداوم به کاغذ نیاز خواهید کرد. همچنین استفاده از چاپگر‌های لیزری و جوهر افشان نیز نیازمند جوهر و تونر می‌باشد.

راهنمای مربوط به خرید چاپگر و پرینتر

همانطور که می‌دانید چاپگر‌ها در انواع و اقسام مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. به همین علت انتخاب چاپگر مناسب ممکن است برای برخی از افراد دشوار به نظر برسد. اما در نظر داشته باشید در صورتی که درمورد راهنمای خرید چاپگر و پرینتر اطلاعات جامعی داشته باشید می‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی محصول خود را تهیه نمایید. در ادامه به بررسی فاکتور‌های مهمی که در رابطه با خرید پرینتر باید مدنظر داشته باشید خواهیم پرداخت.

در انتخاب پرینتر بهتر است به سیمی بودن و یا وایرلس بودن آن توجه داشته باشید. اگر قصد دارید که پرینتر سیمی خریداری نمایید، بهتر است پرینتر‌هایی را انتخاب نمایید که از آخرین نسخه UBS پشتیبانی می‌کنند. اما اگر برعکس قصد خرید پرینتر وایرلس را دارید، دقت کنید که محصول شما از چاپ ابری گوگل و یا وای فای مستقیم پشتیبانی کند.
برای مدارس و اداره‌‌ها بهتر است که از نوع جوهر افشان استفاده شود زیرا این نوع پرینتر‌ها اسناد با کیفیت را تولید می کنند. اما برای خانه می‌توانید از پرینتر‌های جوهری استفاده کنید.

باید قبل از خرید پرینتر‌ها به سرعت چاپ‌ آن‌ها نیز توجه داشته باشید. اگر قرار است برای اهداف تجاری و اداری خود از پرینتر‌ها استفاده کنید باید در نظر داشته باشید که سرعت چاپگر‌‌ها از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند.
بهتر است در خرید پرینتر‌ها به اندازه آن‌ها توجه بسیار بالایی داشته باشید. یعنی اگر محل کار شما بسیار کوچک است استفاده از پرینتر‌های کوچک و فشرده همواره انتخاب مناسب‌تری به شمار می‌آید. البته در نظر داشته باشید که انتخاب یک پرینتر کوچک به این معنا نیست که از تمام ویژگی‌های و قابلیت‌های پرینتر مورد نظر چشم پوشی کنید.

سخن پایانی:
چاپگر‌ها جز آن دسته از تجهیزاتی می‌باشند که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. با وجود انواع مختلف پرینتر‌ها انتخاب پرینتر مناسب و کاربردی کمی سخت به نظر می‌آید. اما با در نظر گرفتن راهنمای خرید چاپگر و پرینتر همواره می‌توان خرید مطمعن و مقرون به صرفه‌ای داشت. در این مقاله به شرح راهنمای خرید چاپگر و پرینتر پرداختیم. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید محصول متناسب با نیاز خود را خریداری نمایید.

1 نظر در “راهنمای خرید پرینتر

  1. محسن گفت:

    ممنون از راهنمایییی تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *