7 تفاوت مهم در پرینترهای جوهرافشان و لیزری

1- قیمت کارتریج

پرینترهای جوهر افشان بیشتر شامل پرینترهای رنگی هستند که 4 کارتریج رنگی دارند. در بیشتر پرینترهای رنگی جوهر افشان قیمت کارتریج ها بسیار زیاد و حتی نزدیک به قیمت خود پرینتر است. البته بعضی با استفاده شارژ کارتریج نیاز خود را برطرف میکنند که این کار ممکن است به هد پرینتر شما آسیب بزند. اما در پرینترهای لیزری این تفاوت قیمت کمتر است و قابل رقابت با پرینترهای جوهرافشان هستند.

2- کاغذ قابل چاپ

پرینترهای جوهر افشان به دلیل استفاده از جوهر قابلیت چاپ روی انواع کاغذهای ضخیم و گلاسه را دارند. به این معنی که شما با چاپگرهای جوهرافشان می توانید یک عکس با کیفیت بسیار بالا روی کاغذ گلاسه ضخیم چاپ کنید. اما در پرینترهای لیزری نسبتا محدودیت بیشتری برای استفاده کاغذ وجود دارد و روی هر کاغذ با هر ضخامتی قابل چاپ نیستند.

3- سرعت چاپ

اگر به دنبال یک پرینتر با سرعت چاپ بالا برای اسناد و مدارک هستید پرینترهای لیزری بهترین انتخاب هستند. پرینترهای جوهر افشان به دلیل چاپ با کیفیت عکس ها از سرعت کمتری نسبت به پرینترهای لیزری برخوردار هستند. 

4-نوع مواد مصرفی

پرینترهای لیزری برای چاپ از پودرهای مخصوص استفاده می کنند که بعد از چاپ روی سطح کاغذ قرار می گیرند وحتی درصورت نازک بودن کاغذ به آن آسیبی نمی رسانند اما پرینترهای جوهر افشان به دلیل استفاده از جوهر سطح کاغذ را مرطوب میکنند و باعث ایجاد برجستگی هایی در کاغذ های نازک می شوند.

5-قابلیت ها و امکانات

بعضی از مدل پرینترهای لیزری به صورت سه کاره یا چند کاره ساخته می شوند و همراه آن ها یک دستگاه کپی یا اسکن و یا حتی فکس عرضه می گردد. خرید این دستگاه ها بسیار به صرفه بوده و قابلیت ها و امکانات متفاوتی به کاربر ارائه می دهند. پرینترهای جوهر افشان عمدتا چنین امکانی ندارند و به صورت یک پرینتر بدون امکانات ارائه شده عرضه می گردند.

6-ابعاد کاغذ

انتخاب ابعاد کاغذ در پرینترها امر مهمی است که تاثیر بسیاری بر قیمت پرینتر دارد. اگر اندازه A4 که اندازه عمده پرینترها است نیاز شما را برطرف می کند از خرید پرینترهای بزرگتر پرهیز کنید چون هزینه بسیار بالاتری نسبت به ابعاد معمول دارند.
پرینترهای لیزری عمدتا در ابعاد A4 عرضه میگردند اما پرینترهای جوهر افشان دارای تنوع ابعاد بیشتری نسبت به پرینترهای لیزری هستند.

7- حساسیت تجهیزات

در چاپگرهای جوهر افشان استفاده از رنگ های با کیفیت تاثیر زیادی بر طول عمر چاپگر دارد. در صورتی که از رنگ های غیر اورجینال و بی کیفیت در پرینتر جوهر افشان خود استفاده کنید سریعا آسیب پذیر شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. اما در چاپگر لیزری حتی با استفاده از پودرهای شارژ کارتریج آسیب جدی ندیده و می توانند مدت زیادی مورد استفاده قرار گیرند.

 

با توجه به موارد ذکر شده پرینترهای جوهر افشان فقط در مواردی که می توانید درامدی از آنها داشته باشید به صرفه هستند و نسبتا هزینه زیادی دارند. اما پرینترهای لیزری با هزینه کم، سرعت بیشتر و کاربرد روزمره، امتیاز بیشتری نسبت به پرینترهای جوهر افشان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خرید اقساطی

منوی اصلی

خرید اقساطی از طریق بای چک:

1. ثبت درخواست اعتبار از طریق دکمه زیر
– دریافت اعتبار از 3 طریق : چک،سفته، کسر از حقوق
– میزان اعتبار از 2.000.000 الی 100.000.000 میلیون تومان توسط بای چک
– دریافت اعتبار منوط به پرداخت یک سوم و یا یک چهارم مبلغ کالا (با تعین بای چک)

2. درصورت تایید در بای چک و دریافت اعتبار مراجعه به سایت e-printer.ir و ثبت سفارش در قسمت بای چک
درصورتی که قیمت کالا بیشتر از مبلغ اعتبار باشد، می‌بایست مابه تفاوت قیمت کالا و اعتبار + پیش پرداخت تعیین شده بای چک پرداخت شود.

3. پس از ثبت کالا و رویت کامل محاسبه گر اقساط و تایید توسط مشتری، باز شدن درگاه بانکی ، برای پرداخت مبلغ پیش پرداخت. (مهلت پرداخت تا 4 ساعت بعد از ثبت کالا)

4. بعد از پرداخت وجه، کالا مشتری خرید می‌شود.

5 .مرحله عقد قرارداد و تماس با مشتری برای تعیین ماه‌های بازپرداخت و تعداد چک و یا تعیین ماه‌های بازپرداخت سفته

6. ارسال تصاویر چک‌های پر شده توسط مشتری، بعد از تایید چک‌ها ، واحد دلیوری جهت ارسال کالا با مشتری تماس می‌گیرند. مشتریان شهرستان بعد از ارسال تصاویر چک یا سفته و تایید شدن آن‎ها، چک و یا سفته‌های خود را به همراه مدارک مورد نیاز به آدرسی که در واحد قرارداد اعلام می‌شود با پست ارسال می‌کنند.
بعد از دریافت مدارک توسط e-printer.ir ، کالا مورد نظر با تیپاکس و یا باربری ارسال می‌شود.

7. مدت زمان تحویل کالا به مشتری پس از دریافت پیش پرداخت، برای تهران و حومه بین 3 الی 5 روز کاری و برای شهرستان پس از دریافت مدارک توسط e-printer.ir در تهران، بین 3 الی 7 روز کاری